32 210 45 51 , +48 600 045 181 sekretariat@pckul.pl
  •   A  A  A  

W piątek, 6 października  o godz. 18:00 zapraszamy do Pszczyńskiego Centrum Kultury na premierę filmu NOMA  o najlepszej restauracji świata oraz jej twórcy René Redzepim.

Do Nomy, która mieści się w magazynach dawniej floty handlowej Danii, w starej dzielnicy Kopenhagi, pielgrzymują krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Przyjeżdżają by poznać kunszt René – jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych szefów kuchni. Wizjonera, którego nowatorskie podejście do lokalnych tradycji kulinarnych i rodzimych produktów zrewolucjonizowało kuchnię skandynawską.

Noma, wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin, czterokrotnie zwyciężała w prestiżowym rankingu The World’s 50 Best Restaurants. Po ponad dekadzie sukcesów jej twórca szykuje się do otwarcia nowego miejsca i podróżuje po świecie rezydując w restauracjach w Japonii i Australii.

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Udostępnia polskiej publiczności najlepsze filmy dokumentalne o szeroko pojętej tematyce jedzenia. Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ekspertami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami.

Po premierze zapraszamy na dyskusję z gośćmi wydarzenia Robertem Trzópekiem, Przemkiem Błaszczykiem oraz Bartoszem Gadziną.

Bilety na film w cenie 15 zł do nabycia w recepcji Wodnej Wieży oraz w sekretariacie PCKul i na stronie http://bilety.pckul.pl

———-

Dodatkowo w restauracji Wodna Wieża, zaraz po projekcji i dyskusji, będzie można wziąć udział w kolacji inspirowanej filmem (Uwaga! Obowiązują osobne bilety. Bilet na kolację nie zawiera biletu na seans). Informacje dostępne pod numerem tel. 781 040 000