Takiej bajki jeszcze nie widzieliście. Samorządowcy z powiatu pszczyńskiego zagrają w wyjątkowym charytatywnym spektaklu „Bajka na niepogodę”. Premiera już 20 października w Pszczyńskim Centrum Kultury, a w kolejnych tygodniach występy w ośrodkach kultury w pozostałych gminach powiatu.

„Bajka na niepogodę” to spektakl dla dzieci przygotowany z inicjatywy i z udziałem samorządowców związanych z powiatem pszczyńskim oraz gminą Pszczyna. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie – głowicy do ultrasonografu wykorzystywanego na oddziale neonatologicznym.

Spektakl to urocza w swej prostocie i obrazie historia z morałem o zaskakującej przyjaźni i życzliwości. To wspaniała okazja do spędzenia miłego popołudnia z rodziną w teatrze.

– Próby trwają od maja i wkładamy w nie mnóstwo serca i wysiłku. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Samorządowcy – Dzieciom”. Serdecznie zapraszamy zarówno małych jak i dużych widzów – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska. W spektaklu zagrają także m.in. radni miejscy i powiatowi, pracownicy pszczyńskich urzędów czy dyrektorzy szkół. Nad wszystkim czuwa reżyserka Mirosława Gad.

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, 20 października o godz. 16:00 w Pszczyńskim Centrum Kultury. Bilety na premierę niestety się wyprzedały, ale w tym samym dniu o godz. 18:00 odbędzie się drugi spektakl, więc nic straconego. Poniżej znajdą Państwo harmonogram występów w okolicznych miejscowościach:

20.10., godz. 16:00 – Pszczyńskie Centrum Kultury (BRAK BILETÓW)
20.10., godz. 18:00 – Pszczyńskie Centrum Kutlury (Bilety dostępne od 15.10)
27.10, godz. 17:00 – Gminny Dom Kultury w Kobiórze (bilety do nabycia w sekretariacie GDK)
17.11, godz.17:00 – Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach
23.11., godz. 17:00 – Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju
24.11.,godz.17:00 – Dom Kultury w Woli
01.12., godz. 17:00 – Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

Zapraszamy!