Maraton oscarowy
24 maj 20:00

Maraton oscarowy

place pckul | Pszczyńskie Centrum Kultury W. Jagiełły 1, 43-200 Pszczyna expand_more

Kolejny maraton w pckulowym kinie. Tym razem zapraszamy na filmy oscarowe.

STREFA INTERESÓW

Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.

Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
__________

KATEGORIA WIEKOWA: 16+
Język: oryginalny [EN, PL, DE]
Napisy: PL
Czas trwania: 106"


ANATOMIA UPADKU

Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: "Czy to zrobiła?".
__________
KATEGORIA WIEKOWA: 15+
Język: oryginalny [FR]
Napisy: PL
Czas trwania: 150"

Skanuj kod QR
Kategoria wiekowa
Wszystkie
Skip to content