17 września w Pszczyńskim Centrum Kultury rusza kolejny kurs fotografii pod hasłem „Zajęcie – proces tworzenia”. Kurs skierowany jest do osób początkujących w dziedzinie fotografii w wieku 15+ . Kursowicze dowiedzą się jak ważne jest światło i jego rodzaje, zapoznają się z podstawowymi pojęciami (m.in. kadrowanie, kompozycjał, perspektywa, czas ekspozycji czy ISO). Uczestnicy poznają podstawowe techniki fotografii takie jak portret, makro, fotografia nocna czy architektura oraz nabędą  wiedzę jak w pełni wykorzystać funkcje w aparacie i na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego aparatu, oraz dodatków fotograficznych.

Program cotygodniowych, półtoragodzinnych zajęć podzielony jest na dwa segmenty. Pierwszy to teoria, drugi praktyka wraz z oceną na bieżąco zrobionych zdjęć. Zajęcia poprowadzi animator fotografii – Anita Nowak – promotorka fotografii w szerokim tego słowa znaczeniu.
Zapraszamy na zajęcia we wtorki o godz. 18.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury.
Cały kurs składać się będzie z 14 spotkań z fotografią, koszt to 180 zł. Zapraszamy do zapisów w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury.