„TAKE TAM…” ZAPRASZA NA TEATRALNE DNI OTWARTE!

Już w weekend 17 – 19 września Stowarzyszenie „take tam…” zaprasza na Dni Otwarte! Oczywiście – w duchu teatru.

Rozpoczniemy w piątek dwoma spektaklami poetyckimi: „Zła kołysanka” (eksperymentalny teatr snu) oraz „Zwierciadło” (surrealistyczny teatr). Zaraz po nich krótka etiuda ruchowa pt „My”. Wszystkie trzy zaprezentuje grupa TAKE TEAM (Masterklasa), czyli młodzi aktorzy-amatorzy, którzy chcą w przyszłości związać się zawodowo z teatrem i aktorstwem. Zaraz po nich reprezentacyjne STUDIO TT i improwizowany spektakl „Przyjaciele”, którego podstawą są opowiadania Czechowa, ale faktyczny wpływ na aktorów ma publiczność. Wieczór zakończy się pokazem teatru ruchu w UV pt. „Goń”. (Bardzo prosimy o ubranie się na czarno.)

Sobota to poranek dla dzieci ze znanym już z Festiwalu Moja Pszczyna: Talenty i Pasje spektaklem „Przygody Misia, co klapnięte uszko ma”, a zaraz po nim etiuda dla dzieci o tajemniczej nazwie „Coś i Nic”. Po przerwie, o 16.00 zapraszamy na czytanie performatywne dramatu „Mała cząstka innych ludzi”, które zaprezentuje prezes Stowarzyszenia Jakub Pieczka w towarzystwie Wiktorii Urbaniec. Następnie (o 17.00) teatr ruchu „Bal” z piosenkami Wodeckiego, o 18.15 poetycki „Sad rozstajny” Leśmiana (Dawid Tabak oraz Wiktoria Urbaniec, Edyta Komraus, Nina Kołder i Julia Widera), a o 19.00 „Bóg mordu” Yasminy Rezy, na podstawie którego Roman Polański nakręcił swój film „Rzeź”. Po nim etiuda na podstawie opowiadania Franza Kafki „Przemiana” i dyskotekowa wersja znanego dramatu M. Maeterlincka – „Disco Ślepcy” (tu ponownie STUDIO TT). Na zakończenie powtórka teatru ruchu „GOŃ”.

Niedziela – dzień familijny – to po raz kolejny spektakle dla dzieci. O 11.00 „Bajki robotów” oparte na twórczości literackiego patrona roku – Stanisława Lema. Następnie o 15.00 czytanie performatywne dla dzieci o przygodach małej dziewczynki i dwóch głodnych wiedźm w wykonaniu Julii Widery i Natalii Kaczmarek oraz etiuda „Szklany człowiek”. O 17.00 natomiast spektakl o silnych kobietach, które nie boją się wymierzać sprawiedliwość – „Żylety” na podstawie prozy Sylwii Chutnik. Ostatni dzień zakończymy ponownym pokazem spektaklu „Bal”.

Harmonogram dostępny poniżej.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rezerwacja BEZPŁATNYCH wejściówek. Formularz ➡ https://forms.gle/b7TFYmzAMeukXvek8

A przy okazji Dni Otwartych zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć oraz do zapisu na sezon artystyczny 2021/2022. Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych: https://forms.gle/Ux15LycW4379ifn76

Skip to content