WYSTAWA

wyłuskane

Autorka:

Izabella Katarzyna Pacek

Wyłuskiwanie niezwykłości z codzienności – taki jest cel, jaki przyświeca mi od początku fotograficznej twórczości. Tak jest i podczas podróży do miejsc bliskich mojemu sercu, jakimi są ziemia pszczyńska i Śląsk Cieszyński. Postrzegam je jako miejsca okryte tajemnicą i pełne osobliwości i tak też przedstawiam je na swoich fotografiach; wyłuskuję z tych zakątków to, co w nich magiczne, próbuję jak dokładniej oddać ich ducha. Tak rodzą się mikroopowieści: poetyckie, kameralne, z pogranicza jawy i snu. Mam nadzieję, że przemówią one do Państwa wyobraźni i zachęcą do poszukiwania tam, gdzie przebywacie w danym momencie, przejawów magii.

O autorce

Izabella Katarzyna Pacek

 

Mieszkanka katowickiej Ligoty, z wykształcenia historyk i marketingowiec. Zawodowo związana z branżą kulturalną i weselną. Po godzinach oddaje się poznawaniu czeskiej kultury i historii, czytaniu reportaży, zgłębianiu wierzeń ludowych, słuchaniu ciężkich brzmień, wędrowaniu po górach i miejscach nadgryzionych zębem czasu i – zdecydowanie najczęściej – robieniu zdjęć.

Fotografią zajmuje się z przerwami od pięciu lat. W 2016 i 2019 pokazała fotografie w ramach wystaw katowickiej grupy artystycznej Twórcownia. Następnie, jesienią 2019 roku, wzięła udział w Przeglądzie Portfolio Akademii
Nikona w ramach FotoArtFestival w Bielsku-Białej, gdzie miała przyjemność zaprezentować kilka swoich zdjęć Beacie Łyżwie-Sokół z „Gazety Wyborczej”. Krótko po tym zajęła II miejsce w w IV Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Kolejnym jej sukcesem było znalezienie się wiosną 2021 roku w gronie laureatów lokalnego konkursu „Wędrówki z obiektywem”. Od jesieni 2020 roku członkini Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na którego rocznych przeglądach prezentowała kilkanaście prac o tematyce wodnej i leśnej.
Jesienią 2021 znalazła się w gronie osób wyróżnionych w V Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Niedługo potem w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa fotograficzna zatytułowana „Z życia lasów kobiórskich”. Ostatnim sukcesem Izabelli jest wystawa pt. ,,Zauważone”, którą można było oglądać w MDK ,,Południe” w Katowicach od marca do czerwca 2022 roku. Na czerwiec 2023 roku przewidziana jest kolejna wystawa autorki – będzie prezentowała swoje prace w Spółdzielczym Domu Kultury ,,Tęcza” w Tychach.

 

Izabelli najbliższa jest artystyczna fotografia przyrodnicza i martwa natura. W swojej twórczości największą uwagę skupia na leśno-wodnych obszarach Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego, które uważa za miejsca magiczne. Przedstawia je na zdjęciach w poetycki, odrealniony sposób.

Kontakt z Autorką

e-mail: pacekizabella@gmail.com

tel. 572 910 024

Skip to content