Koncert relaksacyjny (gongi, misy, śpiew)
21 kwi 19:00

Koncert relaksacyjny (gongi, misy, śpiew)

place pckul | Pszczyńskie Centrum Kultury W. Jagiełły 1, 43-200 Pszczyna expand_more

Zapraszają Ania Kunikowska i ArtPortDuszy
BILETY: 45,00 PLN

Naukowcy ukuli nowy termin na określenie dobroczynnych właściwości muzyki. Jest to tzw. efekt Mozarta, który stosuje się w celu podkreślenia, że muzyka :
- ułatwia koncentrację,
- wspomaga zapamiętywanie i utrwalanie wiedzy,
- wzmaga aktywność mózgu,
- powoduje zmniejszenie wydzielania kortyzolu, hormonu związanego z powstawaniem reakcji stresu,
- podnosi dobre samopoczucie,
- odnawia sieci neuronowe w mózgu, zwiększając jego plastyczność,
- wspiera system immunologiczny,
- równoważy energię witalną, uwalniając stres,
- wprowadza wzrost motywacji, kreatywność i ogólną poprawę jakości życia…dużo by pisać …

Relacja pomiędzy częstotliwościami tworzy wrażenie, a świadome budowanie tych wrażeń zwane jest muzyką, która ma zbawienny wpływ na człowieka.
Dźwięk gongu jest wielowymiarowy dotykając wielu naszych przestrzeni. Ułatwia to medytacje, wewnętrzną obserwację, co wpływa kojąco i harmonizująco na nasze ciało, serce i umysł.
Termin koncertu - 21.04.2024 r. godz.19:00 do 20:30
Uwaga! Koncertu tego typu najlepiej doświadczysz leżąc i poddając się wibracjom w całkowitym komforcie, dlatego prosimy o zabranie ze sobą karimaty / maty, koca, poduszeczki lub czegoś co uznasz za wygodne do leżenia !!!
Wejściówki do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury.
Cena koncertu 45 zł.
Koncert odbędzie się w Pszczyńskim Centrum Kultury pckul
Zapraszamy serdecznie:
Renee Wrzeszcz i Ania Kunikowska:
Trochę o nas:
Ania -
Joginka, filozofka, muzyk, podróżniczka.
Ukończyła Reżyserię dźwięku oraz filozofię na poznańskim UAMie. Przez kilka lat pasjonowała się produkcją muzyki elektronicznej połączonej z własnym subtelnym wokalem. Podróże i życie osobiste przekierowały jej zainteresowania jednak na jogę i medytację. Dziś łączy swoją ścieżkę nauczycielki jogi z muzyką, która nigdy nie odeszła w zapomnienie, dodając do swoich zajęć relaksacyjne instrumenty muzyczne, w tym guda-drum (rodzaj handpana), a na odrębnych koncertach również skrzypce i śpiew.
Renee -
„ArtPortDuszy” to nie tylko nazwa firmy ale też cała filozofia życia. Artystyczne pasje wyrażam w takich dziedzinach jak : bizuteria z miedzi, tworzona metodą wire-wrapping - Talizmany, świadoma praca z głosem ale przede wszystkim muzyka jako forma terapii. Na karcie mojej muzycznej pasji zapisało się wiele koncertów oraz powstanie płyty „Spotkanie”. Wychodząc z założenia „Bądź zmiana która pragniesz ujrzeć w świecie” tym właśnie kieruje się w moim życiu.

Skanuj kod QR
Kategoria wiekowa
Wszystkie
Skip to content