Zajęcia stałe
w Pszczyńskim
Centrum Kultury

Rok szkolny 2023/2024

Rok
szkolny
2023/2024

Zapisy na rok 2023/2024 dla nowych uczestników ruszają 10 lipca. Więcej informacji o zajęciach poniżej.

Zapraszamy do korzystania z systemu zajęciowego Visual Activity, który towarzyszy nam od sezonu zajęciowego 2021/2022.
System ułatwi Wam zapis na zajęcia oraz regulowanie płatności nie wychodząc z domu.
Osoby, które chcą wziąć udział w naszych zajęciach muszą założyć konto w systemie.
Po rejestracji każdy Użytkownik systemu będzie miał dostęp do swojego osobistego konta.

Regulamin systemu oraz klauzula RODO dostępna na naszej stronie w zakładce Regulaminy.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją rejestracji dostępną poniżej.

PRZEJDŹ DO SYSTEMU ZAJĘCIOWEGO

p

Najważniejsze informacje

Przypominamy, że zapisujecie Uczestników na cały rok szkolny.
Zajęcia rozpoczynamy 11.09.2023 r., a kończymy 22.06.2024 r.
Rozpiska zajęć jakie oferujemy w tym roku wraz z kategorią wiekową, terminami odbywania się zajęć, informacją o ilości spotkań oraz rocznymi cenami (opłaty podzielone są na DWIE NIERÓWNE RATY) znajduje się poniżej.
Płatności za zajęcia dokonujecie przez system zajęciowy na podstawie wygenerowanych harmonogramów wpłat (prosimy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji systemu Przelewy24 TUTAJ.).*
Jesteś nowy? Zapoznaj się z instrukcją obsługi systemu od wewnątrz, dostępną po zalogowaniu do systemu, w zakładce Pomoc 😉
 System poinformuje Was o konieczności wpłacenia należności, ale oprócz tego możecie sprawdzać to na bieżąco w zakładce Harmonogram wpłat na Waszym koncie w systemie zajęciowym.
W razie pytań lub wątpliwości piszcie na adres zajecia@pckul.pl

*Jeżeli posiadacie Kartę Dużej Rodziny lub Kartę Mieszkańca Moja Pszczyna, to koniecznie wyślijcie nam skan tej karty na adres zajecia@pckul.pl podając Imię i Nazwisko uczestnika zajęć, do którego harmonogramu wpłat mamy przypisać przysługującą Mu zniżkę.

Krótko o zajęciach
z naszej oferty

Grupy: TIK-TAK , JEDNOROŻCE, BYSTRZAKI oraz Taniec dla przedszkolaka – zajęcia dla najmłodszych w wieku 4 – 6 lat, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką i tańcem. Prowadzone w atmosferze zabaw tanecznych, umuzykalniających i nauki prostych pierwszych choreografii.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk, Iwona Tchórzewska

Grupy: BOUNCE, STEPS  – zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 11 lat, które miały już niewielką styczność z zajęciami tanecznymi lub dopiero zaczynają tę przygodę. Uczestnicy skupiają się na doskonaleniu techniki, na nauce choreografii przeplatanej zabawami umuzykalniającymi.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk

Grupa ISKRY – grupa dla początkujących dzieci w wieku 9 – 14 lat, nie mających jeszcze styczności z zajęciami tanecznymi lub dopiero rozpoczynających swoją przygodę.  Na zajęciach zajmować się będą podstawami tańca nowoczesnego oraz doskonalić koordynację ruchową, izolację ciała, jak i proste figury gimnastyczne.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk

ZESPÓŁ Twix – zespół średniozaawansowany w wieku 11-14 lat, trenujący taniec nowoczesny, mający na swoim koncie już pierwsze małe sukcesy. Dziewczyny trenują dwa razy w tygodniu, szkoląc się zarówno w technice, jak i ucząc się kolejnych choreografii które prezentują podczas różnych imprez w naszym mieście i nie tylko.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk

ZESPÓŁ No Problem – zespół zaawansowany, trenujący dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć szkolą się w technikach takich jak hip-hop, dancehall, uczestniczą także w różnych warsztatach doskonaląc swoją technikę, motorykę oraz pamięć ruchową. Biorą udział w imprezach organizowanych na terenie naszego powiatu oraz uczestniczą w różnego rodzaju turniejach o randze wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej, gdzie odnoszą znaczące sukcesy.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk, Iwona Tchórzewska

ZESPÓŁ Fresh Kids – zespół zajmujący się tańcem nowoczesnym, dla osób w wieku 10-15 lat. Na swoich treningach pracują nad techniką danych styli tanecznych, pracują na kompozycji i improwizacji. Zespól prezentuje swoje choreografie podczas wielu imprez na terenie naszego powiatu oraz uczestniczy w konkursach tanecznych.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk, Iwona Tchórzewska

ZESPÓŁ THE MIST – zespół zaawansowany, trenujący dwa razy w tygodniu, skupiający się głównie na technice jazz oraz modern. Na zajęciach doskonalą technikę swojego tańca oraz przygotowują choreografie, które później możecie podziwiać na różnego rodzaju imprezach. Uczestniczą w zawodach rangi wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej, gdzie odnoszą liczne sukcesy.
Prowadzący: Iwona Tchórzewska

ZESPÓŁ CRISS CROSS – zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu, dla dzieci już tańczących i nie tylko. Na zajęciach będą doskonalić poznane już na wcześniej umiejętności oraz poznawać kolejne elementy poprawiające taniec uczestników, ich koordynację ruchową i przygotowywać ich do występów na scenie.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk, Iwona Tchórzewska

ZESPÓŁ JAZZ KIDS  –  zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu, dla dzieci już tańczących i nie tylko. Na zajęciach będą doskonalić poznane już na wcześniej umiejętności oraz poznawać kolejne elementy poprawiające taniec uczestników, ich koordynację ruchową i przygotowywać ich do występów na scenie.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk, Iwona Tchórzewska

MAŻORETKI – grupa taneczna łącząca pracę z rekwizytem jakim jest pompon i pałeczka mażoretkowa. Aktualnie prowadzimy zajęcia w dwóch grupach: MAŻORETKI FRESH (SENIORKI) – Mistrzynie Polski z 2022 roku, drugie Wicemistrzynie Polski z 2023 roku i brązowe medalistki Mistrzostw Europy Mażoretek oraz MAŻORETKI KADETKI –  chętne do przyjęcia w swoje szeregi nowe osoby chcące poznawać świat taneczny (kategoria wiekowa 6-11 lat).
Prowdzący: Marta Jabłońska


TANIEC WSPÓŁCZESNY OPEN
– Taniec współczesny to propozycja dla wszystkich osób, które chcą poprawić swoją sprawność, siłę, wytrzymałość, elastyczność, koordynację i pamięć ruchową oraz chcą pracować nad swobodną ekspresją i wyrażaniem siebie poprzez ruch. Na zajęciach będziemy usprawniać ciało, ćwiczyć improwizację ruchową, uczyć się techniki tańca współczesnego oraz choreografii tanecznych.
Prowdzący: Iwona Tchórzewska

BALET – Balet dla dzieci to zajęcia, na których uczestnicy poznają technikę tańca klasycznego, będącą świetną bazą w dalszym rozwoju ruchowym i tanecznym. Taniec klasyczny kształtuje wrażliwość, zwiększa koordynację ruchową, doskonaląc przy tym równowagę i wzmacniając całe ciało. Dzieci poznają podstawowe pozycje stóp, ułożenia rąk, prawidłowej postawy ciała oraz interakcji muzyki i ruchu. Lekcje będą składać się z prostych ćwiczeń przy drążku, ćwiczeń po przekątnej, krótkich choreografii, swobodnej improwizacji do muzyki oraz ćwiczeń rozciągających.
Prowdzący: Iwona Tchórzewska

Gimnastyka ogólnorozwojowa dla przedszkolaków – zajęcia dla dzieci w wieku 3,5 – 6 lat, poprawiają ich sprawność fizyczną i prawidłową postawę ciała. Zajęcia odbywają się w atmosferze zabawy i wspólnych gier z elementami akrobatyki oraz wykorzystaniem różnego sprzętu sportowego.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk

Gimnastyka ogólnorozwojowa dla dzieci w wieku szkolnym – zajęcia dla dzieci od 7. roku życia, poprawiają sprawność fizyczną, motorykę oraz prawidłową postawę ciała poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem różnego sprzętu np. gumy oporowe, slide dysk, skakanki, blazepod itp. oraz wplatając podstawowe elementy akrobatyki.
Prowadzący: Małgorzata Tomczyk

Rysunek i malarstwo
Zajęcia z rysunku i malarstwa skierowane są do osób dorosłych i młodzieży od 13. roku życia. Uczestnikiem zajęć może być zarówno osoba zupełnie początkująca jak i bardziej zaawansowana. Spotkania  pozwalają doskonalić  umiejętności z zakresu rysunku jak i malarstwa. Forma zajęć jest indywidualnie dostosowana do możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Podczas zajęć poznajemy i rozwijamy zasady rysunku i malarstwa, kompozycji oraz perspektywy w obrazie.
Prowadzący: Bożena Ananicz

Plastyka (grupa I, II i III)
Zajęcia plastyczne to działania twórcze oraz wprowadzenie do świata sztuki. Rozwijamy wyobraźnie, umiejętności manualne dziecka oraz uzdolnienia i pasje. Głównym celem spotkań jest rozbudzenie dziecięcej aktywności i ekspresji twórczej, inspirowanie do własnych, nieszablonowych działań plastycznych. Spotkania mają na celu uaktywnienie inwencji twórczej dzieci, jak i doświadczanie różnych możliwości działań plastycznych. Podczas zajęć realizowane są prace tematyczne, poznajemy różne techniki, narzędzia i dyscypliny plastyczne. Dla najstarszych dzieci (Plastyka – grupa II) będą realizowane również poważniejsze tematy z rysunku i malarstwa.
Prowadzący: Bożena Ananicz

Ceramika (grupa I, II i III)
Zapraszam na mocno relaksujące i terapeutyczne zajęcia ceramiczne w kameralnej atmosferze, podczas których poznasz podstawowe techniki tworzenia i zdobienia wyrobów z gliny oraz zrealizujesz swoje indywidualne projekty atystyczne i użytkowe. Zajęcia odbywają się w podziale na trzy kategorie wiekowe. Grupa I jest dedykowana dzieciom w wieku 6-9 lat, do grupy II mogą zapisywać się uczestnicy w wieku 10 – 15 lat, a do udziału w III zapraszamy młodzież od 16. roku życia i osoby dorosłe.
Prowadzący: Bogusława Rudzińska

Cennik zajęć

Przedstawione kwoty obejmują cały rok zajęć (wrzesień-czerwiec)

Zajęcia taneczne

Grupa TIK-TAK

792,00 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Poniedziałki 16:00 – 16:45
  il. spotkań: 36

Grupa BOUNCE

792,00 zł

 • wiek: 7 – 11 lat
  terminy: Poniedziałki 16:50 – 17:50
  il. spotkań: 36

Zespół No Problem

1 380,00 zł

 • terminy: Poniedziałki 18:00 – 19:30
  Środy 19:15 – 20:30
 • wiek: 14 – 19 lat | il. spotkań: 72

Mażoretki KADETKI

950,00 zł

 • wiek: 6 – 11 lat
  terminy: Wtorki 16:00 – 17:00
  il. spotkań: 38

Mażoretki SENIORKI

1 026,00 zł

 • wiek: 11 – 19 lat
  terminy: Wtorki 17:00 – 19:00
  il. spotkań: 38

Taniec dla Przedszkolaka

792,00 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Środy 16:15 – 17:00
  il. spotkań: 36

Zespół JAZZ KIDS

1 340,00 zł

 • terminy: Środy 16:30 – 17:30
  Soboty 11:00 – 12:00
  wiek: 6 – 10 lat | il. spotkań: 67

BALET

770,00 zł

 • wiek: 7 – 9 lat
  terminy: Środy 17:00 – 18:00
  il. spotkań: 35

Zespół CRISS CROSS

1 340,00 zł

 • terminy: Środy 17:30 – 18:30
  Soboty 10:00 – 11:00
  wiek: 8 – 11 lat | il. spotkań: 67

Zespół THE MIST

1 340,00 zł

 • terminy: Środy 18:00 – 19:15
  Soboty 12:00 – 13:30
  wiek: 12 – 17 lat | il. spotkań: 67

Zespół Fresh Kids

1 340,00 zł

 • terminy: Środy 18:30 – 19:30
  Soboty 9:00 – 10:00
  wiek: 10 – 15 lat | il. spotkań: 67

Zespół Twix

1 320,00 zł

 • terminy: Czwartki 17:00 – 18:30
  Soboty 9:00 – 10:30
  wiek: 11 – 14 lat | il. spotkań: 66

Grupa STEPS

682,00 zł

 • wiek: 7 – 11 lat
  terminy: Soboty 10:35 – 11:35
  il. spotkań: 31

Grupa JEDNOROŻCE

682,00 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Soboty 11:40 – 12:25
  il. spotkań: 31

Grupa ISKRY

682,00 zł

 • wiek: 9 – 14 lat
  terminy: Soboty 12:30 – 13:30
  il. spotkań: 31

Grupa BYSTRZAKI

682,00 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Soboty 13:30 – 14:15
  il. spotkań: 31

Taniec współczesny Open

682,00 zł

 • wiek: 12 – 19 lat
  terminy: Soboty 13:30 – 15:00
  il. spotkań: 31

Zajęcia poprawiające sprawność ruchową

Gimnastyka dla Przedszkolaka

630,00 zł

 • wiek: 3,5 – 6 lat
  terminy: Czwartki 15:00 – 16:00
  il. spotkań: 35

Gimnastyka szkolna

630,00 zł

 • wiek: 7+ lat
  terminy: Czwartki 16:00 – 17:00
  il. spotkań: 35

Zajęcia manualne

Plastyka – grupa I

684,00 zł

 • wiek: 6 – 7 lat
  terminy: Poniedziałki 16:30 – 18:00
  il. spotkań: 36

Plastyka – grupa II

684,00 zł

 • wiek: 10 – 13 lat
  terminy: Poniedziałki 18:10 – 19:40
  il. spotkań: 36

Plastyka – grupa III

722,00 zł

 • wiek: 8 – 9 lat
  terminy: Wtorki 16:30 – 18:00
  il. spotkań: 36

Ceramika – grupa I

660,00 zł

 • wiek: 6 – 9 lat
  terminy: Środy 15:00 – 16:00
  il. spotkań: 33

Ceramika – grupa II

660,00 zł

 • wiek: 10 – 15 lat
  terminy: Środy 16:15 – 17:45
  il. spotkań: 33

Ceramika – grupa III

660,00 zł

 • wiek: 16+ lat
  terminy: Środy 18:00 – 20:00
  il. spotkań: 33

Rysunek i malarstwo

735,00 zł

 • wiek: 13+ lat
  terminy: Czwartek 16:30 – 18:30
  il. spotkań: 35

Sprawdźcie z kim jeszcze współpracujemy

FORMA Marta Krzystek

Taniec jest nam szczególnie bliski i wiemy jak ważną rolę może odegrać w życiu dziecka, jego rozwoju i kształtowaniu osobowości.

Na zajęciach baletu (tańca klasycznego) uczymy się ćwiczeń dostosowanych do umiejętności i wieku uczestników, poznajemy terminologię francuską, rozciągamy i delikatnie wzmacniamy całe ciało – wszystko przy muzyce klasycznej. Wprowadzamy element zabawy w trakcie zajęć aby nieco odczarować poważność baletu.

Balet dla dzieci poniedziałki:

16:00 najmłodsze z najmłodszych 3-4 latki 🩰
17:00 średniaczki 5-6 lat 🩰
18:00 najstarsze od 7. roku życia 🩰

 

Zapisy i informacje udzialane telefonicznie pod nr tel. 607-147-763
Zapraszam,
Marta Krzystek

 

VINCI - odkrywamy i szlifujemy talenty

Kursy rysunku VINCI są dedykowane dla wszystkich osób chcących rozwinąć swoje umiejętności rysowania. Prowadzone są na czterech poziomach:

 1. kurs dla osób ubiegających się o miejsce na studiach architektonicznych, artystycznych , architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego
 2. kurs dla młodzieży chcącej szlifować swoje talenty rysunkowe,
 3. kurs dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki rysownika
 4. NOWOŚĆ: kurs rysunku dla dorosłych

Kursy rysunku VINCI są wzbogacone o wykłady o architekturze europejskiej i światowej , wykłady o estetyce przestrzeni publicznych oraz o tym , co nam bliskie – zabytkach Pszczyny i ich historii.

VINCI – indywidualna ścieżka rozwoju, miła atmosfera i przyjaźnie na lata
Miejsce prowadzenia zajęć :
Pszczyńskie Centrum Kultury , ul. Piastowska 1
szczegóły: www.i-vinci.pl

Szkółka Szachowa f7

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do nauki gry w szachy.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w Pszczyńskim Centrum Kultury (sala nr 3 – obok sekretariatu).

Prowadzący Piotr Mulet  instruktor szachowy, zawodnik z tytułem międzynarodowym Mistrza Fide.

Zapisy telefoniczne: 📞 608-479-794,
więcej informacji o Szkółce f7: www.szkolkaf7.pl 

Skip to content