Zajęcia stałe
w Pszczyńskim
Centrum Kultury

Zapraszamy do korzystania z systemu zajęciowego Visual Activity, który towarzyszy nam od sezonu zajęciowego 2021/2022.
System ułatwi Wam zapis na zajęcia oraz regulowanie płatności nie wychodząc z domu.
Osoby, które chcą wziąć udział w naszych zajęciach muszą założyć konto w systemie.
Po rejestracji każdy Użytkownik systemu będzie miał dostęp do swojego osobistego konta.

Regulamin systemu oraz klauzula RODO dostępna na naszej stronie w zakładce Regulaminy.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją rejestracji dostępną poniżej.

PRZEJDŹ DO SYSTEMU ZAJĘCIOWEGO

p

Najważniejsze informacje

Płatności za zajęcia dokonujecie przez system zajęciowy na podstawie wygenerowanych harmonogramów wpłat (prosimy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji systemu Przelewy24 TUTAJ.).*
Zapoznajcie się z instrukcją obsługi systemu od wewnątrz, dostępną po zalogowaniu się do systemu, w zakładce Pomoc.
 System poinformuje Was o konieczności wpłacenia należności, ale oprócz tego możecie sprawdzać to na bieżąco w zakładce Harmonogram wpłat na Waszym koncie w systemie zajęciowym.
W razie pytań lub wątpliwości piszcie na adres zajecia@pckul.pl

*Jeżeli posiadacie Kartę Dużej Rodziny lub Kartę Mieszkańca Moja Pszczyna, to koniecznie wyślijcie nam skan tej karty na adres zajecia@pckul.pl podając Imię i Nazwisko uczestnika zajęć, do którego harmonogramu wpłat mamy przypisać przysługującą Mu zniżkę.

Krótko o zajęciach z naszej oferty

Grupy P1, S2 i S4
Zajęcia dla najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką i tańcem. Prowadzone w atmosferze zabaw tanecznych, umuzykalniających i nauki prostych pierwszych choreografii.

Grupy P2, S1
Zajęcia dla dzieci które miały już styczność z zajęciami tanecznymi. Uczestnicy skupiają się na doskonaleniu techniki, na nauce choreografii przeplatanej zabawami umuzykalniającymi.

Grupa S3
Grupa dla początkujących osób, nie mających jeszcze styczności z zajęciami tanecznymi. Na zajęciach zajmować się będą podstawami tańca nowoczesnego oraz doskonalić koordynację ruchową, izolację ciała, jak i proste figury gimnastyczne.

Twix
Zespół średniozaawansowany trenujący taniec nowoczesny, mający na swoim koncie już pierwsze małe sukcesy. Dziewczyny trenują dwa razy w tygodniu, szkoląc się zarówno w technice, jak i ucząc się kolejnych choreografii które prezentują podczas różnych imprez w naszym mieście.

No Problem
Zespół zaawansowany trenujący dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć szkolą się w technikach takich jak hip-hop, dancehall, uczestniczą także w różnych warsztatach doskonaląc swoją technikę, motorykę oraz pamięć ruchową. Biorą udział w imprezach organizowanych na terenie naszego powiatu oraz uczestniczą w różnego rodzaju turniejach o randze wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej, gdzie odnoszą znaczące sukcesy.

Choco Bounce
Zespół zajmujący się tańcem nowoczesnym. Na swoich treningach pracują nad techniką danych styli tanecznych, pracują na kompozycji i improwizacji. Grupa prezentuje swoje choreografie podczas wielu imprez na terenie naszego powiatu oraz uczestniczy w konkursach tanecznych.

Fresh Kids
Zespół zajmujący się tańcem nowoczesnym. Na swoich treningach pracują nad techniką danych styli tanecznych, pracują na kompozycji i improwizacji. Zespół prezentuje swoje choreografie podczas wielu imprez na terenie naszego powiatu oraz uczestniczy w konkursach tanecznych.

PCKulki
Zespół zaawansowany, trenujący dwa razy w tygodniu, skupiający się głównie na technice jazz oraz modern. Na zajęciach doskonalą technikę swojego tańca oraz przygotowują choreografie, które później możecie podziwiać na różnego rodzaju imprezach. Uczestniczą w zawodach rangi wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej, gdzie odnoszą liczne sukcesy.

Mini jazz kids
Grupa początkująca, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tańcem jazzowym. Podczas zajęć będą miały okazję szkolić się z kompozycji, improwizacji, techniki tańca jak i ucząc się choreografii pokazowych.

Choreo
Zajęcia dla osób chcących doskonalić swoją pamięć ruchową. Co tydzień będziemy zajmować się inną choreografią łącząc różne style taneczne, co da nam pełną swobodę i fun z tańca.

Hip-hop 13+
Zajęcia dla osób chcących doskonalić technikę tańca hip-hop, bazę ich kroków, kompozycję tworzenia oraz elementy improwizacji. Co tydzień będzie można poznać nowe ciekawe zagadnienia związane z tym stylem oraz spróbować swoich sił w krótkich choreografiach.

Zajęcia taneczne w Piasku
Grupa dla początkujących osób, nie mających jeszcze styczności z zajęciami tanecznymi. Na zajęciach zajmować się będą podstawami tańca nowoczesnego oraz doskonalić koordynację ruchową, izolację ciała, jak i proste figury gimnastyczne.

Gimnastyka dla przedszkolaka
Zajęcia dla dzieci w wieku 3,5-6 lat, poprawiające ich sprawność fizyczną i prawidłową postawę ciała. Zajęcia w atmosferze zabawy i wspólnych gier z elementami akrobatyki.

Gimnastyka
Zajęcia poprawiające sprawność fizyczną, motorykę oraz prawidłową postawę ciała poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem różnego sprzętu np. gum oporowych, slide dysków, skakanek, blazepodów itp. oraz wplatając podstawowe elementy akrobatyki.

Trening motoryczny
Trening poprawiający sprawność naszego ciała. Podczas zajęć z wykorzystaniem różnego sprzętu pracować będziemy nad koordynacją, izolacjami, siłą, szybkością itd., czyli nad wszystkimi aspektami, które przydadzą się podczas tańca.

Rysunkek i malarstwo
Zajęcia z rysunku i malarstwa skierowane są do osób dorosłych i młodzieży. Uczestnikiem zajęć może być zarówno osoba zupełnie początkująca jak i bardziej zaawansowana. Spotkania  pozwalają doskonalić  umiejętności z zakresu rysunku jak i malarstwa. Forma zajęć jest indywidualnie dostosowana do możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Podczas zajęć poznajemy i rozwijamy zasady rysunku i malarstwa, kompozycji oraz perspektywy w obrazie.

Plastyka
Zajęcia plastyczne to działania twórcze oraz wprowadzenie do świata sztuki. Rozwijamy wyobraźnie, umiejętności manualne dziecka oraz uzdolnienia i pasje. Głównym celem spotkań jest rozbudzenie dziecięcej aktywności i ekspresji twórczej, inspirowanie do własnych, nieszablonowych działań plastycznych. Spotkania mają na celu uaktywnienie inwencji twórczej dzieci, jak i doświadczanie różnych możliwości działań plastycznych. Podczas zajęć realizowane są prace tematyczne, poznajemy różne techniki, narzędzia i dyscypliny plastyczne. Dla najstarszych dzieci (Plastyka – grupa II) będą realizowane również poważniejsze tematy z rysunku i malarstwa.

Ceramika
Ceramika artystyczna, to kontakt z prawdziwą przeszłością i magią. Glina, która służy do wyrobu dzbanuszków, ślimaczków, kangurków i poidełek dla chomika, ma od kilkuset do kilku milionów lat. W takiej formie: miękkiej i lepkiej, po wyschnięciu i wypaleniu staje się mocna i szczelna. Jeśli to nie magia, to co takiego?

Cennik zajęć

Obecnie trwa semestr drugi w roku szkolnym 2021/2022. Zapisy na kolejny rok szkolny rozpoczną się w wakacje.

Sprawdźcie z kim jeszcze współpracujemy

FORMA Marta Krzystek

Taniec jest nam szczególnie bliski i wiemy jak ważną rolę może odegrać w życiu dziecka, jego rozwoju i kształtowaniu osobowości.

Na zajęciach baletu (tańca klasycznego) uczymy się ćwiczeń dostosowanych do umiejętności i wieku uczestników, poznajemy terminologię francuską, rozciągamy i delikatnie wzmacniamy całe ciało – wszystko przy muzyce klasycznej. Wprowadzamy element zabawy w trakcie zajęć aby nieco odczarować poważność baletu.

Balet dla dzieci poniedziałki:

grupa 3-4 lata “Wieszczki” – 16:00-16:45
grupa 5-6 lat “Aurorki” – 17:00-17:45
grupa 7 lat i wzwyż “Odettki” – 18:00-18:45

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

Salsation® jest programem taneczno-fitnessowym łączy trening funkcjonalny i różne style taneczne – salsa, reggae, samba, flamenco i wiele innych. Salsation® ma na celu nie tylko rozruszać ciało, ale także zrelaksować umysł i poradzić sobie z nagromadzonym stresem.

Zajęcia skierowane są dla młodzieży i dorosłych:
poniedziałki – 19:00-20:00

Zapisy i informacje za pomocą sms lub telefonicznie pod nr tel. 607-147-763

 

VINCI - odkrywamy i szlifujemy talenty

Kursy rysunku VINCI są dedykowane dla wszystkich osób chcących rozwinąć swoje umiejętności rysowania. Prowadzone są na czterech poziomach:

  1. kurs dla osób ubiegających się o miejsce na studiach architektonicznych, artystycznych , architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego
  2. kurs dla młodzieży chcącej szlifować swoje talenty rysunkowe,
  3. kurs dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki rysownika
  4. NOWOŚĆ: kurs rysunku dla dorosłych

Kursy rysunku VINCI są wzbogacone o wykłady o architekturze europejskiej i światowej , wykłady o estetyce przestrzeni publicznych oraz o tym , co nam bliskie – zabytkach Pszczyny i ich historii.

VINCI – indywidualna ścieżka rozwoju, miła atmosfera i przyjaźnie na lata
Miejsce prowadzenia zajęć :
Pszczyńskie Centrum Kultury , ul. Piastowska 1
Terminy zajęć:
wtorki 16:00-18:00 i 18:00-20:00
czwartki 17:30-20:00
piątki 17:30-20:00
szczegóły: www.i-vinci.pl

Szkółka Szachowa f7

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do nauki gry w szachy.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w Pszczyńskim Centrum Kultury (sala nr 3 – obok sekretariatu).

Prowadzący Piotr Mulet  instruktor szachowy, zawodnik z tytułem międzynarodowym Mistrza Fide.

Zapisy telefoniczne: 📞 608-479-794,
więcej informacji o Szkółce f7 www.szkolkaf7.pl 

Akademia Małego Inżyniera

Zapraszamy na zajęcia z Robotyki LEGO i Programowania z Minecraftem.
Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w Pszczyńskim Centrum Kultury (sala nr 3, I piętro, wejście od ul. Piastowskiej) – raz w tygodniu (4 razy w miesiącu).
Zaczynamy 6 października. Koszt 110 zł miesięcznie
🔸Robotyka Lego od 16:00 do 17:00
🔸Programowanie z Minecraftem od 17:15 do 18:15
Zapisy pod numerem 665 488 480 ☎️

Studio Movement

Ruszyła rekrutacja na II semestr do Akademia Tańca i Baletu Studia Movement🩰🤸‍♀️✨.
📌Program zajęć:
– baby ballet
– baby gymnastic dance
– ballet
– modern jazz
– modern gymnastic dance
– modern dance
– contemporary dance
– physical dance
– technika tańca
– lekcje indywidualne
– point dance technique
📌Grupy wiekowe:
3-4; 5-6; 7-9; 10-14; 15-18
📌Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program nauczania z podziałem na grupy wiekowe i bloki zajęciowe.

Więcej szczegółów ⤵

Skip to content