Zajęcia stałe
w Pszczyńskim
Centrum Kultury

Trwa semestr II

 

Zapraszamy do korzystania z systemu zajęciowego Visual Activity, który towarzyszy nam od sezonu zajęciowego 2021/2022.
System ułatwi Wam zapis na zajęcia oraz regulowanie płatności nie wychodząc z domu.
Osoby, które chcą wziąć udział w naszych zajęciach muszą założyć konto w systemie.
Po rejestracji każdy Użytkownik systemu będzie miał dostęp do swojego osobistego konta.

Regulamin systemu oraz klauzula RODO dostępna na naszej stronie w zakładce Regulaminy.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją rejestracji dostępną poniżej.

PRZEJDŹ DO SYSTEMU ZAJĘCIOWEGO

p

Najważniejsze informacje

Przypominamy, że nie ma podziału na semestry. Zapisujecie Uczestników na cały rok szkolny.
Zajęcia rozpoczynamy 12.09.2022 r., a kończymy 23.06.2023 r.
Rozpiska zajęć jakie oferujemy w tym roku wraz z kategorią wiekową, terminami odbywania się zajęć, informacją o ilości spotkań oraz rocznymi cenami (opłaty podzielone są na DWIE NIERÓWNE RATY) znajduje się poniżej.
Płatności za zajęcia dokonujecie przez system zajęciowy na podstawie wygenerowanych harmonogramów wpłat (prosimy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji systemu Przelewy24 TUTAJ.).*
Jesteś nowy? Zapoznaj się z instrukcją obsługi systemu od wewnątrz, dostępną po zalogowaniu do systemu, w zakładce Pomoc 😉
 System poinformuje Was o konieczności wpłacenia należności, ale oprócz tego możecie sprawdzać to na bieżąco w zakładce Harmonogram wpłat na Waszym koncie w systemie zajęciowym.
W razie pytań lub wątpliwości piszcie na adres zajecia@pckul.pl

*Jeżeli posiadacie Kartę Dużej Rodziny lub Kartę Mieszkańca Moja Pszczyna, to koniecznie wyślijcie nam skan tej karty na adres zajecia@pckul.pl podając Imię i Nazwisko uczestnika zajęć, do którego harmonogramu wpłat mamy przypisać przysługującą Mu zniżkę.

Krótko o zajęciach z naszej oferty

Grupy TIK-TAK i JEDNOROŻCE
Zajęcia dla najmłodszychw wieku 4-6 lat, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką i tańcem. Prowadzone w atmosferze zabaw tanecznych, umuzykalniających i nauki prostych pierwszych choreografii.

Grupy BOUNCE i STEPS
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat, które miały już niewielką styczność z zajęciami tanecznymi lub dopiero zaczynają tą przygodę. Uczestnicy skupiają się na doskonaleniu techniki, na nauce choreografii przeplatanej zabawami umuzykalniającymi.

Grupa ISKRY
Grupa dla początkujących osób,w wieku 9-12 lat, nie mających jeszcze styczności z zajęciami tanecznymi lub dopiero rozpoczynających swoją przygodę.  Na zajęciach zajmować się będą podstawami tańca nowoczesnego oraz doskonalić koordynację ruchową, izolacje ciała, jak i proste figury gimnastyczne.

Twix
Zespół średniozaawansowany w wieku 10-13 lat, trenujący taniec nowoczesny, mający na swoim koncie już pierwsze małe sukcesy. Dziewczyny trenują dwa razy w tygodniu, szkoląc się zarówno w technice, jak i ucząc się kolejnych choreografii które prezentują podczas różnych imprez w naszym mieście i nie tylko.

No Problem
Zespół zaawansowany trenujący dwa razy w tygodniu. Podczas zajęć szkolą się w technikach takich jak hip-hop, dancehall , uczestniczą także w różnych warsztatach doskonaląc swoją technikę, motorykę oraz pamięć ruchową. Biorą udział w imprezach organizowanych na terenie naszego powiatu oraz uczestniczą w różnego rodzaju turniejach o randze wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej, gdzie odnoszą znaczące sukcesy.

Choco Bounce
Zespół zaawansowany zajmujący się tańcem nowoczesnym. Na swoich treningach pracują nad techniką danych styli tanecznych, pracują na kompozycji i improwizacji. Zespól prezentuję swoje choreografie podczas wielu imprez na terenie naszego powiatu oraz uczestniczy w konkursach tanecznych.

Mażoretki Fresh
Grupa taneczna łącząca pracę z rekwizytem jakim jest pompon i pałeczka mażoretkowa. Aktualne Mistrzynie Polski, chętne do przyjęcia w swoje szeregi nowe osoby chcące poznawać świat taneczny w wieku od 7-18 lat.

Balet [6-8 lat]
Balet dla dzieci to zajęcia, na których uczestnicy poznają technikę tańca klasycznego, będącą świetną bazą w dalszym rozwoju ruchowym i tanecznym. Taniec klasyczny kształtuje wrażliwość, zwiększa koordynację ruchową, doskonaląc przy tym równowagę i wzmacniając całe ciało. Dzieci poznają podstawowe pozycje stóp, ułożenia rąk, prawidłowej postawy ciała oraz interakcji muzyki i ruchu. Lekcje będą składać się z prostych ćwiczeń przy drążku, ćwiczeń po przekątnej, krótkich choreografii, swobodnej improwizacji do muzyki oraz ćwiczeń rozciągających.

Fresh Kids
Zespół zajmujący się tańcem nowoczesnym dla osób w wieku 10-14 lat. Na swoich treningach pracują nad techniką danych styli tanecznych, pracują na kompozycji i improwizacji. Zespól prezentuję swoje choreografie podczas wielu imprez na terenie naszego powiatu oraz uczestniczy w konkursach tanecznych.

PCKulki
Zespół zaawansowany, trenujący dwa razy w tygodniu, skupiający się głównie na technice jazz oraz modern. Na zajęciach doskonalą technikę swojego tańca oraz przygotowują choreografie które później możecie podziwiać na różnego rodzaju imprezach oraz uczestniczą w zawodach rangi wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej gdzie odnoszą liczne sukcesy.

Jazz Kids
Grupa początkująca która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tańcem jazzowym. Podczas zajęć będą miały okazję szkolić się z kompozycji, improwizacji, techniki tańca jak i ucząc się choreografii pokazowych.

Hip-hop grupa początkująca [13+ lat]
Zajęcia dla osób początkujących, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym stylem. Grupa na zajęciach będzie poznawać i doskonalić czym są izolacje, poznawać kroki taneczne, uczyć się swoich pierwszych choreografii. pracować na pamięcią ruchową oraz doskonalić swoją koordynację ruchowo-taneczną.

Taniec nowoczesny dla dorosłych [20+ lat]
Zajęcia dla osób początkujących, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tańcem chcących poznać podstawy technik hip-hopu oraz jazzu. Będziemy pracować nad poprawą swojej koordynacji ruchowo-tanecznej oraz zaczniemy uczyć się swoich pierwszych choreografii.

HIP-HOP nowy zespół dla dzieci 7-9 lat
Zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu, dla dzieci już tańczących i nie tylko. Na zajęciach będą doskonalić poznane już na wcześniejszych zajęciach umiejętności oraz poznawać kolejne elementy poprawiające taniec uczestników, ich koordynację ruchową i przygotowywać ich do występów na scenie.

JAZZ KIDS nowy zespół dla dzieci 7-9 lat
Zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu, dla dzieci już tańczących i nie tylko. Na zajęciach będą doskonalić poznane już na wcześniejszych zajęciach umiejętności oraz poznawać kolejne elementy poprawiające taniec uczestników, ich koordynację ruchową i przygotowywać ich do występów na scenie.

Taniec współczesny [13-19 lat]
Taniec współczesny dla młodzieży to propozycja dla wszystkich osób, które chcą poprawić swoją sprawność, siłę, wytrzymałość, elastyczność, koordynację i pamięć ruchową oraz chcą pracować nad swobodną ekspresją i wyrażaniem siebie poprzez ruch. Na zajęciach będziemy usprawniać ciało, ćwiczyć improwizację ruchową, uczyć się techniki tańca współczesnego oraz choreografii tanecznych.

Gimnastyka dla przedszkolaka
Zajęcia dla dzieci 3,5 – 6 lat poprawiające ich sprawność fizyczną i prawidłową postawę ciała. Zajęcia w atmosferze zabawy i wspólnych gier z elementami akrobatyki oraz wykorzystaniem różnego sprzętu sportowego.

Gimnastyka
Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia, poprawiające sprawność fizyczną, motorykę oraz prawidłową postawę ciała poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem różnego sprzętu np. gumy oporowe, slide dysk, skakanki, blazepod itp. oraz wplatając podstawowe elementy akrobatyki.

Rysunkek i malarstwo
Zajęcia z rysunku i malarstwa skierowane są do osób dorosłych i młodzieży od 13. roku życia. Uczestnikiem zajęć może być zarówno osoba zupełnie początkująca jak i bardziej zaawansowana. Spotkania  pozwalają doskonalić  umiejętności z zakresu rysunku jak i malarstwa. Forma zajęć jest indywidualnie dostosowana do możliwości i potrzeb każdego uczestnika. Podczas zajęć poznajemy i rozwijamy zasady rysunku i malarstwa, kompozycji oraz perspektywy w obrazie.

Plastyka (grupa I, II i III)
Zajęcia plastyczne to działania twórcze oraz wprowadzenie do świata sztuki. Rozwijamy wyobraźnie, umiejętności manualne dziecka oraz uzdolnienia i pasje. Głównym celem spotkań jest rozbudzenie dziecięcej aktywności i ekspresji twórczej, inspirowanie do własnych, nieszablonowych działań plastycznych. Spotkania mają na celu uaktywnienie inwencji twórczej dzieci, jak i doświadczanie różnych możliwości działań plastycznych. Podczas zajęć realizowane są prace tematyczne, poznajemy różne techniki, narzędzia i dyscypliny plastyczne. Dla najstarszych dzieci (Plastyka – grupa II) będą realizowane również poważniejsze tematy z rysunku i malarstwa.

Ceramika (grupa I i II)
Ceramika artystyczna, to kontakt z prawdziwą przeszłością i magią. Glina, która służy do wyrobu dzbanuszków, ślimaczków, kangurków i poidełek dla chomika, ma od kilkuset do kilku milionów lat. W takiej formie: miękkiej i lepkiej, po wyschnięciu i wypaleniu staje się mocna i szczelna. Jeśli to nie magia, to co takiego?

Cennik zajęć

Przedstawione kwoty obejmują cały rok zajęć (wrzesień-czerwiec)

Zajęcia taneczne

Grupa TIK-TAK

723,60 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Poniedziałki 16:05 – 16:50
  il. spotkań: 36

Grupa BOUNCE

brak miejsc

 • wiek: 7 – 10 lat
  terminy: Poniedziałki 16:55 – 17:55
  il. spotkań: 36

No Problem – KONTYNUACJA

1 305,60 zł

 • terminy: Poniedziałki 18:00 – 19:30
  Środy 19:15 – 20:30
  il. spotkań: 73

Mażoretki KADETKI

748,00 zł

 • wiek: 7 – 10 lat
  terminy: Wtorki 16:00 – 17:00
  il. spotkań: 32

Mażoretki SENIORKI

822,80 zł

 • wiek: 11 – 19 lat
  terminy: Wtorki 17:00 – 19:00
  il. spotkań: 33

BALET

745,20 zł

 • wiek: 6 – 8 lat
  terminy: Środy 16:00 – 17:00
  il. spotkań: 37

Grupa JAZZ KIDS

1235,20 zł

 • terminy: Środy 16:30 – 17:30
  Soboty 10:00 – 11:00
  wiek: 7-9 lat | il. spotkań: 69

Taniec dla Przedszkolaka 2

745,20 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Środy 17:00 – 17:45
  il. spotkań: 37

HIP-HOP

1 235,20 zł

 • terminy: Środy 17:30 – 18:30
  Soboty 11:00 – 12:00
  wiek: 7 – 9 lat | il. spotkań: 69

PCKulki – KONTYNUACJA

1 235,20 zł

 • terminy: Środy 18:00 – 19:15
  Soboty 13:30 – 15:00
  il. spotkań: 69

Grupa FRESH KIDS

1 235,20 zł

 • terminy: Środy 18:30 – 19:30
  Soboty 9:00 – 10:00
  wiek: 10 – 14 lat | il. spotkań: 69

Twix – KONTYNUACJA

1 216,00 zł

 • terminy: Czwartki 17:00 – 18:30
  Soboty 9:00 – 10:30
  il. spotkań: 68

Grupa STEPS

brak miejsc

 • wiek: 7 – 10 lat
  terminy: Soboty 10:35 – 11:35
  il. spotkań: 33

Grupa JEDNOROŻCE

662,40 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Soboty 11:40 – 12:25
  il. spotkań: 33

Grupa ISKRY

662,40 zł

 • wiek: 8 – 12 lat
  terminy: Soboty 12:30 – 13:30
  il. spotkań: 33

Taniec dla Przedszkolaka

662,40 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Soboty 13:30 – 14:15
  il. spotkań: 33

Taniec współczesny

662,40 zł

 • wiek: 13 – 19 lat
  terminy: Soboty 13:40 – 15:10
  il. spotkań: 33

Zajęcia poprawiające sprawność ruchową

Gimnastyka dla Przedszkolaka

603,00 zł

 • wiek: 4 – 6 lat
  terminy: Poniedziałki 15:00 – 16:00
  il. spotkań: 36

Gimnastyka szkolna

603,00 zł

 • wiek: 7+ lat
  terminy: Czwartki 16:00 – 17:00
  il. spotkań: 36

Zajęcia manualne

Plastyka – grupa I

brak miejsc

 • wiek: 6 – 7 lat
  terminy: Poniedziałki 16:30 – 18:00
  il. spotkań: 36

Plastyka – grupa II

brak miejsc

 • wiek: 10 – 13 lat
  terminy: Poniedziałki 18:10 – 19:40
  il. spotkań: 36

Plastyka – grupa III

606,00 zł

 • wiek: 8 – 9 lat
  terminy: Wtorki 16:30 – 18:00
  il. spotkań: 36

Rysunek i malarstwo

683,40 zł

 • wiek: 13+ lat
  terminy: Czwartek 16:30 – 18:30
  il. spotkań: 36

Ceramika – grupa I

brak miejsc

 • wiek: 7+ lat
  terminy: Piątki 16:10 – 17:40
  il. spotkań: 28

Ceramika – grupa II

brak miejsc

 • wiek: 7+ lat
  terminy: Piątki 17:50 – 19:20
  il. spotkań: 28

Ceramika – grupa III

brak miejsc

 • wiek: 7+ lat
  terminy: Wtorki 18:15 – 19:45
  il. spotkań: 31

Sprawdźcie z kim jeszcze współpracujemy

Robotyka LEGO Pszczyna

Zapisy pod numerem ☎: 665-488-480
Więcej informacji na stronie: www.amionline.pl

FORMA Marta Krzystek

Taniec jest nam szczególnie bliski i wiemy jak ważną rolę może odegrać w życiu dziecka, jego rozwoju i kształtowaniu osobowości.

Na zajęciach baletu (tańca klasycznego) uczymy się ćwiczeń dostosowanych do umiejętności i wieku uczestników, poznajemy terminologię francuską, rozciągamy i delikatnie wzmacniamy całe ciało – wszystko przy muzyce klasycznej. Wprowadzamy element zabawy w trakcie zajęć aby nieco odczarować poważność baletu.

Balet dla dzieci poniedziałki:

grupa 3-4 lata “Wieszczki” – 16:00-16:45
grupa 5-6 lat “Aurorki” – 17:00-17:45
grupa 7 lat i wzwyż “Odettki” – 18:00-18:45

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

Salsation® jest programem taneczno-fitnessowym łączy trening funkcjonalny i różne style taneczne – salsa, reggae, samba, flamenco i wiele innych. Salsation® ma na celu nie tylko rozruszać ciało, ale także zrelaksować umysł i poradzić sobie z nagromadzonym stresem.

Zajęcia skierowane są dla młodzieży i dorosłych:
poniedziałki – 19:00-20:00

Zapisy i informacje za pomocą sms lub telefonicznie pod nr tel. 607-147-763

 

VINCI - odkrywamy i szlifujemy talenty

Kursy rysunku VINCI są dedykowane dla wszystkich osób chcących rozwinąć swoje umiejętności rysowania. Prowadzone są na czterech poziomach:

 1. kurs dla osób ubiegających się o miejsce na studiach architektonicznych, artystycznych , architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego
 2. kurs dla młodzieży chcącej szlifować swoje talenty rysunkowe,
 3. kurs dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki rysownika
 4. NOWOŚĆ: kurs rysunku dla dorosłych

Kursy rysunku VINCI są wzbogacone o wykłady o architekturze europejskiej i światowej , wykłady o estetyce przestrzeni publicznych oraz o tym , co nam bliskie – zabytkach Pszczyny i ich historii.

VINCI – indywidualna ścieżka rozwoju, miła atmosfera i przyjaźnie na lata
Miejsce prowadzenia zajęć :
Pszczyńskie Centrum Kultury , ul. Piastowska 1
Terminy zajęć:
wtorki 16:00-18:00 i 18:00-20:00
czwartki 17:30-20:00
piątki 17:30-20:00
szczegóły: www.i-vinci.pl

Szkółka Szachowa f7

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do nauki gry w szachy.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w Pszczyńskim Centrum Kultury (sala nr 3 – obok sekretariatu).

Prowadzący Piotr Mulet  instruktor szachowy, zawodnik z tytułem międzynarodowym Mistrza Fide.

Zapisy telefoniczne: 📞 608-479-794,
więcej informacji o Szkółce f7 www.szkolkaf7.pl 

Studio Movement

Zapraszamy serdecznie na zajęcia do Akademii Tańca i Baletu w Pszczynie.
W programie:↙️
➡️ BABY BALLET
➡️ BABY GYMNASTIC DANCE
➡️ MODERN GYMNASTIC DANCE
➡️ BALLET/ JAZZ
➡️ ACRO DANCE
➡️ MODERN
Zapisy przyjmujemy pod:↙️
☎️507 226 384
📧m@studiomovement.pl
lub przez formularz kontaktowy:↙️
Dołącz do nas i realizuj swoje taneczne marzenia!!!🤸‍♀️🩰🤸‍♀️🩰🤸‍♀️🩰🤸‍♀️
Skip to content