nita - wagary na legalu
21 mar 17:00

nita - wagary na legalu

place pckul | Pszczyńskie Centrum Kultury W. Jagiełły 1, 43-200 Pszczyna expand_more
Organizator: arrow_forward_ios pckul | Pszczyńskie Centrum Kultury

BILETY: 15/10 PLN (ulgowe 10 PLN)

nita, a właściwie Anita Dudczak w pierwszy Dzień Wiosny w pckulu.

Dynamicznie rozwijająca się artystka, która ma za sobą przełomowe miesiące w swojej karierze. Swój muzyczny warsztat rozwijała m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej co przyniosło jej niezbędne narzędzia do tego, aby swoje aspiracje przekuć w coś kreatywnego i niebanalnego. W budowaniu charakteru pomogło jej dorastanie w małej miejscowości, gdzie musiała niejednokrotnie konfrontować się ze swoimi marzeniami i zredefiniować kierunek, w którym ostatecznie będzie podążać na swojej muzycznej ścieżce.

Echa jej charakteru i uporu odbijają się na barwnej, social mediowej osobowości. nita która doskonale rozumie prawa, jakimi rządzi się współczesny rynek fonograficzny. W świadomy i niezwykle kreatywny sposób dba o kontakt z fanami, który opiera się zazwyczaj na niecodziennych pomysłach i działaniach w duchu DIY. To pozwoliło młodej artystce zbudować tożsamy z jej wizerunkiem fanbase, na który składa się ponad 470 tys. followersów na Instagramie oraz 320 tys. na platformie TikTok z łączną liczbą polubień pod filmami wynoszącą prawie 6 milionów.

Debiutancki album nity zatytułowany ,,Nitki” został wydany pod znakiem jakości wytwórni Kayax. Krążek demonstruje wyjątkowo melodyjną wszechstronność artystki, łącząc z lekkością różne style elektroniczne i popowe. Uderzona własną śmiałością nita, niczego nie ukrywa w swojej muzyce. Jej pewność siebie połączona z dyskretnym urokiem sprawia, że jest na dobrej drodze, by stać się ważną postacią w krajobrazie rodzimego popu. Jedno jest pewne: nita się nie zatrzymuje i ma zamiar kontynuować dobrą passę w 2024 roku.

Skanuj kod QR
Kategoria wiekowa
Wszystkie
Skip to content