Terapeutyczny koncert kamertonowy
09 cze 18:00

Terapeutyczny koncert kamertonowy

place pckul | Pszczyńskie Centrum Kultury W. Jagiełły 1, 43-200 Pszczyna expand_more

WYDARZENIE ORGANIZATORA ZEWNĘTRZNEGO

Jak działają kamertony?

Ciało ludzkie jest wspaniałym pudłem rezonansowym, przewodnikiem wibracji. W prawie 70% składa się ono z wody a ścięgna oraz błony komórkowe są jak struny, czy membrany wychwytujące podane częstotliwości. Dźwięki wydawane przez te malutkie metalowe narzędzia dostrajają się do wzorcowych dźwięków w jakich wibruje każdy z narządów ludzkiego organizmu.
Można to porównać do strojenia gitary, tylko zamiast instrumentu stroimy organizm, który potrafi zapamiętać podawaną częstotliwość i pozostać w harmonii.
Muzykoterapia kamertonowa to bardzo delikatna, nieinwazyjna metoda a jednocześnie działająca bardzo głęboko i kompleksowo na poziomie ciała, psychiki i ducha!
Kamerton to stroik muzyczny. Służy do strojenia instrumentów. Ale istnieją też Kamertony Terapeutyczne, które służą do strojenia naszych organizmów. Są to specjalne kamertony działające na poszczególne części ciała. Dźwięki tych kamertonów wprowadzają nasze ciała, emocje i myśli w stan równowagi. Słuchając kamertonów, wyciszamy się, synchronizują się nasze półkule mózgowe, napięcia występujące w naszych ciałach rozpuszczają się. Zaczynamy odczuwać bardzo dla nas przyjemny stan HARMONII. Kamertonów słuchamy na leżąco, w relaksacji. Jest to bardzo przyjemne, ale i bardzo lecznicze doświadczenie.
Podczas spotkania porozmawiamy o leczniczych efektach muzykoterapii.
Serdecznie zapraszam – Ewa Stroińska
***********************************
Kamertony gra: Ewa Stroińska – certyfikowany terapeuta
dogłębno- komórkowy, uczennica dr Barbary Romanowskiej;
Termin: 09.06 (niedziela, godz.18:00)
Miejsce: Pszczyńskie Centrum Kultury, ul. W. Jagiełły 1
Bilety: 60 zł
Zabierz ze sobą matę lub koc oraz poduchę 🙂
Zadbaj o odpowiednie nawodnienie, bądź punktualnie, najlepiej 15 min. wcześniej, wyłącz telefon 😉
Skanuj kod QR
Kategoria wiekowa
Wszystkie
Skip to content