Przez Ameryki - spotkanie z podróżnikami
03 kwi 18:00

Przez Ameryki - spotkanie z podróżnikami

place pckul | Pszczyńskie Centrum Kultury W. Jagiełły 1, 43-200 Pszczyna expand_more

BILETY: 15 PLN (ulgowe 10 PLN)

Ela i Grzegorz w podróży motocyklowej przez Ameryki

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z parą podróżników, którzy zwiedzają świat na motocyklu. Przyjdźcie posłuchać ich wspaniałych wspomnień do pckulu.
Jeżeli jeszcze się wahacie, to krótkie podsumowanie, które przeczytacie poniżej, na pewno zachęci Was do przyjścia i wysłuchania ich niesamowitych przygód 🙂

Nazywamy się Ela i Grzegorz Kędzior, jesteśmy parą podróżującą po świecie motocyklem. Obecnie mamy za sobą odwiedzonych 61 państw na 4 kontynentach i przejechane ponad 350 tys. km w siodle naszego Harleya.
Ciekawość świata wyznaczyła nam cel w życiu i stała się motorem napędowym naszych codziennych działań. I tak od kilku lat, regularnie porzucamy strefę komfortu, by eksplorować kolejne kontynenty, według własnego scenariusza, a czasami zupełnie poza nim.

W ostatniej wyprawie przez Ameryki spędziliśmy w drodze ponad 18 miesięcy, odwiedziliśmy wszystkie 13 państw Ameryki Południowej, 6 państw Ameryki Centralnej oraz Meksyk, USA i Kanadę, po drodze zaliczając 6 skrajnych punktów kontynentów, w tym Ushuaia na Ziemi Ognistej i Deadhorse na Alasce. Jeździliśmy po asfalcie, szutrach i off-roadach (część tras w żadnym wypadku nie spełniała europejskiej definicji drogi). W trakcie wyprawy przekroczyliśmy równik 4 razy, zużyliśmy 17 opon, 44 litry oleju, oraz 6100 litrów paliwa pokonując łącznie dystans 99 000 km. Odwiedziliśmy dziesiątki niesamowitych miejsc i poznaliśmy wielu cudownych ludzi, których spotkaliśmy na swojej drodze.

Z entuzjazmem i przyjemnością opowiadamy o swoich przygodach w egzotycznych zakątkach świata, które mieliśmy okazję odwiedzić. Staramy się inspirować i zaszczepić w ludziach pasję poznawania świata oraz realizowania swojej własnej życiowej przygody.
Nasze wystąpienia mają charakter edukacyjny i poznawczy, ale także rozrywkowy. Lubimy widzieć uśmiechy na twarzach ludzi i żywe reakcje na widowni. Opowiadając o naszych doświadczeniach i przeżyciach, pokazujemy świat jakiego nie obejrzymy w komercyjnych mediach.

Na spotkaniu w Pszczynie opowiemy o naszej 18 miesięcznej wyprawie przez Ameryki, czyli:

  • Dlaczego w Ameryce Południowej nazywali nas Wikingami i co ma wspólnego turystyka z Pablo Escobarem?
  • Skąd jeszcze niedawno brali lód do koktajli owocowych na targu w Ekwadorze?
  • Czy na 5000 m n.p.m. zapiera dech w piersiach i czym jest choroba wysokościowa, oraz jak sobie z nią radzić?
  • Czym zajmują się współczesne czarownice mieszkające w Andach?
  • Które z turystycznych miejsc Ameryki Południowej zrobiło na nas największe wrażenie?
  • Ushuaia, czyli południowy kraniec świata i mekka podróżników.
  • Dwie rzeczy bez których Argentyńczycy nie mogą żyć.
  • Polskie akcenty w Ameryce Południowej.
  • Dwie twarze Amazonii: ta bardziej tradycyjna i ta nowoczesna.
  • Wenezuela naszymi oczyma, po latach zamknięcia granic lądowych.

Skanuj kod QR
Kategoria wiekowa
Wszystkie
Skip to content